.gt

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

.gt е главен Интернет домен за Гватемала. Со доменот управува Universidad del Valle de Guatemala.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]