Разлика помеѓу преработките на „Папа Инокентиј VII“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 5 бајти ,  пред 10 месеци
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: Григур → Григориј
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Григур → Григориј)
term_end = [[6 ноември]] [[1406]]|
predecessor = [[Папа Бонифациј IX]]|
successor = [[Папа ГригурГригориј XII]]|
birth_date = околу [[1336]] |
birthplace = [[Сулмона]], [[Италија]] |
 
{{Нормативна контрола}}
 
{{DEFAULTSORT:Инокентиј VII}}
[[Категорија:Родени во 1336 година]]

Прегледник