Папа Стефан IV

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Stephanus IV
Stephen IV.jpg
Родено име Стефан IV
Папа од 22 јуни 816
Папа до 24 јануари 817
Претходник Папа Лав III
Наследник Папа Пасхалиј I
Роден ?
?
Починал 24 јануари 817
Рим
Други папи по име Стефан (појаснување)

Папа Стефан IV (лат. Stephanus PP. IV)(? - 24 јануари 817) бил римски папа од 22 јуни 816 до 24 јануари 817.