Разлика помеѓу преработките на „Папа Сикст IV“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 30 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с
predecessor = [[Папа Павле II]]|
successor = [[Папа Инокентие VIII]]|
birth_date = [[21{{роден на|21|јули]] [[|1414]]}} |
birthplace = [[Венеција]] |
dead = aliveнепознато|
death_date = [[{{починал на|14 |август]] [[|1484]]}}|
deathplace = [[Рим]] |
other = Сикстиј (појаснување)

Прегледник