Разлика помеѓу преработките на „Папа Сикст IV“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 469 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: br:Sikstus IV)
{{Никулец за папа}}
 
{{DEFAULTSORT:Сикст IV}}
[[Категорија:Папи|С]]
[[Категорија:Родени во 1414 година]]
[[Категорија:Починати во 1484 година]]
[[Категорија:Папи од ренесансата]]
[[Категорија:Папи]]
[[Категорија:Италијански папи]]
[[Категорија:Римокатолички епископи од 15 век]]
[[Категорија:Луѓе од Савона]]
[[Категорија:Италијанци од 14 век]]
 
[[af:Pous Sixtus IV]]

Прегледник