Разлика помеѓу преработките на „Костур (округ)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 49 бајти ,  пред 7 години
с
 
=== Нестрам ===
{{Главна|Нестрам (општина)}}
[[Податотека:Nestram-ot-Gorusha.jpg|мини|десно|Поглед на Нестрам од планината [[Горуша]]]]
Општината [[Нестрам (општина)|Нестрам]] (грч. ''Νεστόριο'') е поделена на следниве општински единици:

Прегледник