Гиболдехаузен (општинска заедница)

Координати: 51°37′01″N 10°13′01″E / 51.617° СГШ; 10.217° ИГД / 51.617; 10.217
Од Википедија — слободната енциклопедија

Гиболдехаузен (германски: Gieboldehausen) — општинска заедница во округот Гетинген, во сојузната покраина Долна Саксонија, Германија. Нејзино седиште е Гиболдехаузен.

Грб на Гиболдехаузен

Општинската заедница Гиболдехаузен се состои од следниве општини:

  1. Билсхаузен
  2. Бодензе
  3. Гиболдехаузен
  4. Кребек
  5. Обернфелд
  6. Румшпринге
  7. Ролсхаузен
  8. Ридерсхаузен
  9. Волбрандсхаузен
  10. Волерсхаузен

51°37′01″N 10°13′01″E / 51.617° СГШ; 10.217° ИГД / 51.617; 10.217