Граслебен (општинска заедница)

Координати: 52°19′01″N 11°01′01″E / 52.317° СГШ; 11.017° ИГД / 52.317; 11.017
Од Википедија — слободната енциклопедија
Грбот на општинската заедница

Граслебен (германски: Grasleben) — општинска заедница во округот Хелмштет, во Долна Саксонија, Германија. Нејзиното седиште е во општината Граслебен.

Општинската заедница Граслебен се состои од следниве општини:

  1. Граслебен
  2. Мариентал
  3. Кверенхорст
  4. Ренау

52°19′01″N 11°01′01″E / 52.317° СГШ; 11.017° ИГД / 52.317; 11.017