Фререн (општинска заедница)

Координати: 52°28′28″N 7°32′49″E / 52.47444° СГШ; 7.54694° ИГД / 52.47444; 7.54694
Од Википедија — слободната енциклопедија
Грбот на општинската заедница

Фререн (германски: Freren) — општинска заедница во округот Емсланд, во Долна Саксонија, Германија. Нејзиното седиште е во градот Фререн.

Општинската заедница Фререн се состои од следниве општини:

  1. Андервене
  2. Бестен
  3. Месинген
  4. Туине
  5. Фререн

52°28′28″N 7°32′49″E / 52.47444° СГШ; 7.54694° ИГД / 52.47444; 7.54694