Харзефелд (општинска заедница)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Харзефелд (германски: Harsefeld) — општинска заедница во округот Штаде, во сојузната покраина Долна Саксонија, Германија. Нејзино седиште е селото Харзефелд.

Општинската заедница Харзефелд се состои од следниве општини:

  1. Алерштет
  2. Баргштет
  3. Брест
  4. Харзефелд

Координати: 53°27′N 09°30′E / 53.450° СГШ; 9.500° ИГД / 53.450; 9.500