Гелерзен

Координати: 53°14′52″N 10°21′10″E / 53.24778° СГШ; 10.35278° ИГД / 53.24778; 10.35278
Од Википедија — слободната енциклопедија
Грбот на Гелерзен

Гелерзен (германски: Gellersen) — општинска заедница во округот Линебург, во сојузната покраина Долна Саксонија, Германија. Нејзино седиште е селото Репенштет.

Општинската заедница Гелерзен се состои од следниве општини:

  1. Кирхгелерзен
  2. Репенштет
  3. Зидергелерзен
  4. Вестергелерзен

53°14′52″N 10°21′10″E / 53.24778° СГШ; 10.35278° ИГД / 53.24778; 10.35278