Латен (општинска заедница)

Координати: 52°52′N 7°19′E / 52.867° СГШ; 7.317° ИГД / 52.867; 7.317
Од Википедија — слободната енциклопедија
Грбот на општинската заедница

Латен (германски: Lathen) — општинска заедница во округот Емсланд, во Долна Саксонија, Германија. Нејзиното седиште е во општината Латен.

Општинската заедница Латен се состои од следниве општини:

  1. Зуструм
  2. Латен
  3. Нидерланген
  4. Оберланген
  5. Ренкенберге
  6. Фрезенбург

52°52′N 7°19′E / 52.867° СГШ; 7.317° ИГД / 52.867; 7.317