Лие

Од Википедија — слободната енциклопедија

Лие (германски: Lühe) — општинска заедница во округот Штаде, во сојузната покраина Долна Саксонија, Германија. Нејзино седиште е селото Штајнкирхен.

Општинската заедница Лие се состои од следниве општини:

  1. Гринендајх
  2. Гудерхандфиртел
  3. Холерн-Твиленфлет
  4. Мителнкирхен
  5. Нојенкирхен
  6. Штајнкирхен

Координати: 53°33′N 09°36′E / 53.550° СГШ; 9.600° ИГД / 53.550; 9.600