Зотрум (општинска заедница)

Координати: 53°07′00″N 09°14′00″E / 53.11667° СГШ; 9.23333° ИГД / 53.11667; 9.23333
Од Википедија — слободната енциклопедија

Зотрум (германски: Sottrum) — општинска заедница во округот Ротенбург, во сојузната покраина Долна Саксонија, Германија. Нејзино седиште е селото Зотрум.

Општинската заедница Зотрум се состои од следниве општини:

  1. Ахаузен
  2. Бетерзен
  3. Хасендорф
  4. Хелвеге
  5. Хорштет
  6. Ресум
  7. Зотрум

53°07′00″N 09°14′00″E / 53.11667° СГШ; 9.23333° ИГД / 53.11667; 9.23333