Илзен (општинска заедница)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Грбот на општинската заедница

Илзен (германски: Uelsen) — општинска заедница во округот Грофовија Бентхајм, во Долна Саксонија, Германија. Нејзиното седиште е во општината Илзен.

Општинската заедница Илзен се состои од следниве општини:

  1. Вилен
  2. Вилзум
  3. Геленкамп
  4. Гетело
  5. Илзен
  6. Итербек
  7. Хале

Координати: 52°30′00″N 6°52′48″E / 52.50000° СГШ; 6.88000° ИГД / 52.50000; 6.88000