Цефен (општинска заедница)

Координати: 53°18′00″N 09°17′00″E / 53.30000° СГШ; 9.28333° ИГД / 53.30000; 9.28333
Од Википедија — слободната енциклопедија

Цефен (германски: Zeven) — општинска заедница во округот Ротенбург, во сојузната покраина Долна Саксонија, Германија. Нејзино седиште е градот Цефен.

Општинската заедница Цефен се состои од следниве општини:

  1. Елсдорф
  2. Гихум
  3. Хеслинген
  4. Цефен

53°18′00″N 09°17′00″E / 53.30000° СГШ; 9.28333° ИГД / 53.30000; 9.28333