Гестеквеле

Координати: 53°29′00″N 09°03′00″E / 53.48333° СГШ; 9.05000° ИГД / 53.48333; 9.05000
Од Википедија — слободната енциклопедија
Грб на заедничката општина Гестеквеле

Гестеквеле (германски: Geestequelle) — општинска заедница во округот Ротенбург, во сојузната покраина Долна Саксонија, Германија. Нејзино седиште е селото Ерел.

Општинската заедница Гестеквеле се состои од следниве општини:

  1. Алфштет
  2. Басдал
  3. Еберсдорф
  4. Хипштет
  5. Ерел

53°29′00″N 09°03′00″E / 53.48333° СГШ; 9.05000° ИГД / 53.48333; 9.05000