Изенбител (општинска заедница)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Грбот на општинската заедница

Изенбител (германски: Isenbüttel) — општинска заедница во округот Гифхорн, во Долна Саксонија, Германија. Нејзиното седиште е во општината Изенбител.

Општинската заедница Изенбител се состои од следниве општини:

  1. Калберла
  2. Изенбител
  3. Рибесбител
  4. Васбител