Беверн (општинска заедница)

Координати: 51°31′N 9°17′E / 51.51° СГШ; 09.29° ИГД / 51.51; 09.29
Од Википедија — слободната енциклопедија
Грбот на општинската заедница

Беверн (германски: Bevern) — општинска заедница во округот Холцминден, во Долна Саксонија, Германија. Нејзиното седиште е во општината Беверн.

Општинската заедница Беверн се состои од следниве општини:

  1. Беверн
  2. Голмбах
  3. Холенберг
  4. Негенборн

51°31′N 9°17′E / 51.51° СГШ; 09.29° ИГД / 51.51; 09.29