Тармштет (општинска заедница)

Координати: 53°13′00″N 09°05′00″E / 53.21667° СГШ; 9.08333° ИГД / 53.21667; 9.08333
Од Википедија — слободната енциклопедија

Тармштет (германски: Tarmstedt) — општинска заедница во округот Ротенбург, во сојузната покраина Долна Саксонија, Германија. Нејзино седиште е селото Тармштет.

Општинската заедница Тармштет се состои од следниве општини:

  1. Бредорф
  2. Билштет
  3. Хепштет
  4. Кирхтимке
  5. Тармштет
  6. Форверк
  7. Вестертимке
  8. Вилштет

53°13′00″N 09°05′00″E / 53.21667° СГШ; 9.08333° ИГД / 53.21667; 9.08333