Прејди на содржината

Нордхимлинг

Координати: 52°58′N 7°37′E / 52.967° СГШ; 7.617° ИГД / 52.967; 7.617
Од Википедија — слободната енциклопедија
Грбот на општинската заедница

Нордхимлинг (германски: Nordhümmling) — општинска заедница во округот Емсланд, во Долна Саксонија, Германија. Нејзиното седиште е во општината Естервеген.

Општинската заедница Нордхимлинг се состои од следниве општини:

  1. Бокхорст
  2. Бреденберг
  3. Естервеген
  4. Зурволд
  5. Хилкенброк

52°58′N 7°37′E / 52.967° СГШ; 7.617° ИГД / 52.967; 7.617