Хезеберг

Координати: 52°05′N 10°54′E / 52.083° СГШ; 10.900° ИГД / 52.083; 10.900
Од Википедија — слободната енциклопедија
Грбот на општинската заедница

Хезеберг (германски: Heeseberg) — општинска заедница во округот Хелмштет, во Долна Саксонија, Германија. Нејзиното седиште е во општината Јерксхајм.

Општинската заедница Хезеберг се состои од следниве општини:

  1. Бајерштет
  2. Гефенслебен
  3. Јерксхајм
  4. Зелинген

52°05′N 10°54′E / 52.083° СГШ; 10.900° ИГД / 52.083; 10.900