Прејди на содржината

Холтрим

Координати: 53°36′N 7°27′E / 53.600° СГШ; 7.450° ИГД / 53.600; 7.450
Од Википедија — слободната енциклопедија
Грбот на општинската заедница

Холтрим (германски: Holtriem) — општинска заедница во округот Витмунд, во Долна Саксонија, Германија. Нејзиното седиште е во општината Вестерхолт.

Општинската заедница Холтрим се состои од следниве општини:

  1. Бломберг
  2. Еверсмер
  3. Нендорф
  4. Нојшо
  5. Охтерзум
  6. Швајндорф
  7. Утарп
  8. Вестерхолт

53°36′N 7°27′E / 53.600° СГШ; 7.450° ИГД / 53.600; 7.450