Нојенкирхен (општинска заедница)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Грбот на општинската заедница

Нојенкирхен (германски: Neuenkirchen) — општинска заедница во округот Оснабрик, во Долна Саксонија, Германија. Нејзиното седиште е во општината Нојенкирхен.

Општинската заедница Нојенкирхен се состои од следниве општини:

  1. Мерцен
  2. Нојенкирхен
  3. Фолтлаге

Координати: 52°25′00″ N; 7°50′00″ E / 52.4167° СГШ; 7.8333° ИГД / 52.4167; 7.8333