Ватлинген (општинска заедница)

Координати: 52°31′59″N 10°09′00″E / 52.533° СГШ; 10.150° ИГД / 52.533; 10.150
Од Википедија — слободната енциклопедија
Грбот на општинската заедница

Ватлинген (германски: Wathlingen) — општинска заедница во округот Целе, во Долна Саксонија, Германија. Нејзиното седиште е во општината Ватлинген.

Општинската заедница Ватлинген се состои од следниве општини:

  1. Аделхајдсдорф
  2. Нинхаген
  3. Ватлинген

52°31′59″N 10°09′00″E / 52.533° СГШ; 10.150° ИГД / 52.533; 10.150