Фирстенау (општинска заедница)

Координати: 52°31′01″N 7°40′59″E / 52.517° СГШ; 7.683° ИГД / 52.517; 7.683
Од Википедија — слободната енциклопедија

Фирстенау (германски: Fürstenau) — општинска заедница во округот Оснабрик, во Долна Саксонија, Германија. Нејзиното седиште е во градот Фирстенау.

Општинската заедница Фирстенау се состои од следниве општини:

  1. Берге
  2. Бипен
  3. Фирстенау

52°31′01″N 7°40′59″E / 52.517° СГШ; 7.683° ИГД / 52.517; 7.683