Зецин

Координати: 53°24′N 11°05′E / 53.400° СГШ; 11.083° ИГД / 53.400; 11.083
Од Википедија — слободната енциклопедија
Зецин
Зецин во рамките на Германија
Зецин
Управа
Земја Германија
Покраина Мекленбург-Западна Померанија
Округ Лудвигслуст-Пархим
Месна заед. Хагенов-Ланд
Месни единици 5
Градоначалник Илона Рајнш
Основни податоци
Површина 20,60 км2
Надм. височина 47 м
Население 535  (31 декември 2006)
 - Густина 26 жит/км2
Други информации
Часовен појас CET/CEST (UTC+1/+2)
Рег. табл. LWL
Пошт. бр. 19230
Повик. бр. 03883, 038856
Портал www.amt-hagenow-land.de
Местоположба на Зецин во рамките на округот Лудвигслуст-Пархим
Карта
Карта
Координати 53°24′N 11°05′E / 53.400° СГШ; 11.083° ИГД / 53.400; 11.083

Зецин (германски: Setzin) — општина во округот Лудвигслуст-Пархим, во Мекленбург-Западна Померанија, Германија.

Наводи[уреди | уреди извор]