Регионален пат 1107

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Регионален пат 1107 shield

Регионален пат 1107
Протегање на регионалниот пат
Информации за правецот
Должина:127,6 км
Поважни клучки
Од:Росоман
До:Ново Лагово
Местоположба
Општини:Росоман, Кавадарци, Прилеп
Патна мрежа
Патишта во Македонија

Регионален пат 1107 (ознака: Р1107) — регионален пат во Македонија, со насока на движење север-југ, а потоа исток-запад. Има вкупна должина од 127,6 километри и 10 делници. Патот започнува во Росоман и се движи на југ кон Мрежичко, од каде преку Козјак преминува во Мариово и се движи на запад кон Ново Лагово.[1]

Делници[уреди | уреди извор]

Регионалниот пат 1107 според Јавното претпријатие за државни патишта има вкупно 10 различни делници.

Протегање на регионалниот пат
Делница Почеток Крај Потег (км)
врска со Motorway-A1-Hex-Green.svg 0,0
1263 Росоман Кавадарци (Рибарци) 0,0 - 10,7
1264 Кавадарци (Ваташа) Мушов Гроб 10,7 - 41,8
1265 Мушов Гроб Рожден 41,8 - 56,1
1266 Рожден Мајден 56,1 - 59,9
1267 Мајден Витолиште 59,9 - 81,8
1268 Витолиште Мелница 81,8 - 89,5
1269 Мелница Расимбегов мост 89,5 - 92,8
1270 Расимбегов мост Крушевица 92,8 - 105,1
1271 Крушевица Ново Лагово (Старо Лагово) 105,1 - 127,2
1272 Ново Лагово (Старо Лагово) Ново Лагово (Прилеп) 127,2 - 127,6
врска со Motorway-A3-Hex-Green.svg 127,6

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „ПАТНА МРЕЖА | Јавно претпријатие за државни патишта“. www.roads.org.mk. Посетено на 2020-05-12.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]