Прејди на содржината

Регионален пат 1403

Од Википедија — слободната енциклопедија

Регионален пат 1403 shield

Регионален пат 1403
Карта
Протегање на регионалниот пат
Информации за правецот
Должина:27,4 км
Поважни клучки
Од:Радовиш
До:Струмица
Местоположба
Општини:Радовиш, Струмица
Патна мрежа
Патишта во Македонија

Регионален пат 1403 (ознака: Р1403) — регионален пат во Македонија, со насока на движење исток-југозапад. Има вкупна должина од 27,4 километри и само 1 делница. Патот започнува во градот Радовиш и се движи кон градот Струмица. Се работи за стариот пат помеѓу овие два града, а веднаш покрај него поминува новиот кој е дел од А4.[1]

Делници[уреди | уреди извор]

Регионалниот пат 1403 според Јавното претпријатие за државни патишта има вкупно 1 делница.

Протегање на регионалниот пат
Делница Почеток Крај Потег (км)
врска со 0,0
1417 Радовиш (Воиславци) Струмица (кружен тек) 0,0 - 27,4
врска со 27,4

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „ПАТНА МРЕЖА | Јавно претпријатие за државни патишта“. www.roads.org.mk. Посетено на 2021-01-13.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]