Прејди на содржината

Регионален пат 2250

Од Википедија — слободната енциклопедија

Регионален пат 2250 shield

Регионален пат 2250
Карта
Протегање на регионалниот пат
Информации за правецот
Должина:16,2 км
Поважни клучки
Од:Киселица
До: Србија ( ГП „Луке“)
Местоположба
Општини:Крива Паланка
Патна мрежа
Патишта во Македонија

Регионален пат 2250 (ознака: Р2250) — регионален пат во Македонија, со насока на движење југ-север. Има вкупна должина од 16,2 километри и само 1 делница. Патот започнува кај селото Киселица и се движи низ селата Добровница и Голема Црцорија, завршувајќи на македонско-српската граница.[1]

Делници[уреди | уреди извор]

Регионалниот пат 2250 според Јавното претпријатие за државни патишта има вкупно 1 делница.

Протегање на регионалниот пат
Делница Почеток Крај Потег (км)
врска со 0,0
1564 Киселица (Кркља)  Србија ( ГП „Луке“) 0,0 - 16,2
 Србија ( ГП „Луке“) 16,2

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „ПАТНА МРЕЖА | Јавно претпријатие за државни патишта“. www.roads.org.mk. Посетено на 2021-01-21.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]