Прејди на содржината

Регионален пат 2344

Од Википедија — слободната енциклопедија

Регионален пат 2344 shield

Регионален пат 2344
Карта
Протегање на регионалниот пат
Информации за правецот
Должина:23,7 км
Поважни клучки
Од:Чашка
До:Дреново
Местоположба
Општини:Чашка
Патна мрежа
Патишта во Македонија

Регионален пат 2344 (ознака: Р2344) — регионален пат во Македонија, со насока на движење исток-северозапад. Има вкупна должина од 23,7 километри и 1 делница. Патот започнува над селото Чашка и се движи преку него и низ селото Лисиче, завршувајќи во селото Дреново.[1]

Делници[уреди | уреди извор]

Регионалниот пат 2344 според Јавното претпријатие за државни патишта има вкупно 1 делница.

Протегање на регионалниот пат
Делница Почеток Крај Потег (км)
врска со 0,0
1606 Чашка Дреново 0,0 - 23,7
крајно одредиште 23,7

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „ПАТНА МРЕЖА | Јавно претпријатие за државни патишта“. www.roads.org.mk. Посетено на 2021-01-31.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]