Регионален пат 29274

Од Википедија — слободната енциклопедија

Регионален пат 29274 shield

Регионален пат 29274
Карта
Протегање на регионалниот пат
Информации за правецот
Должина:5,6 км
Поважни клучки
Од:Шемшево
До:Лешок
Местоположба
Општини:Теарце
Патна мрежа
Патишта во Македонија

Регионален пат 29274 (ознака: Р29274) — регионален пат во Македонија, со насока на движење исток-северозапад. Има вкупна должина од 5,6 километри и само 1 исцртана делница. Патот започнува во селото Шемшево и завршува во селото Лешок, движејќи се преку селото Жилче.[1]

Делници[уреди | уреди извор]

Регионалниот пат 29274 според Јавното претпријатие за државни патишта има вкупно 1 делница.

Протегање на регионалниот пат
Делница Почеток Крај Потег (км)
врска со Regional road Macedonia R-2242.svg 0,0
1815 Шемшево Лешок 0,0 - 5,6
врска со Regional road Macedonia R-1203.svg 5,6

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „ПАТНА МРЕЖА | Јавно претпријатие за државни патишта“. www.roads.org.mk. Посетено на 2021-06-24.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]