Регионален пат 2343

Од Википедија — слободната енциклопедија

Регионален пат 2343 shield

Регионален пат 2343
Карта
Протегање на регионалниот пат
Информации за правецот
Должина:10,7 км
Поважни клучки
Од:Делчево
До:Голак
Местоположба
Општини:Делчево
Патна мрежа
Патишта во Македонија

Регионален пат 2343 (ознака: Р2343) — регионален пат во Македонија, со насока на движење север-југ. Има вкупна должина од 10,7 километри и 1 делница. Патот започнува во градот Делчево и се движи до одморалиштето Голак.[1]

Делници[уреди | уреди извор]

Регионалниот пат 2343 според Јавното претпријатие за државни патишта има вкупно 1 делница.

Протегање на регионалниот пат
Делница Почеток Крај Потег (км)
врска со 0,0
1605 Делчево (Голак, Габрово) Голак 0,0 - 10,7
крајно одредиште 10,7

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „ПАТНА МРЕЖА | Јавно претпријатие за државни патишта“. www.roads.org.mk. Посетено на 2021-01-31.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]