Прејди на содржината

Регионален пат 2245

Од Википедија — слободната енциклопедија

Регионален пат 2245 shield

Регионален пат 2245
Карта
Протегање на регионалниот пат
Информации за правецот
Должина:29,3 км
Поважни клучки
Од:Крива Паланка
До: Србија ( ГП „Огут“)
Местоположба
Општини:Крива Паланка
Патна мрежа
Патишта во Македонија

Регионален пат 2245 (ознака: Р2245) — регионален пат во Македонија, со насока на движење југ-север. Има вкупна должина од 29,3 километри и само 1 делница. Патот започнува во градот Крива Паланка и се движи низ селата Осиче и Огут, завршувајќи на македонско-српската граница.[1]

Делници[уреди | уреди извор]

Регионалниот пат 2245 според Јавното претпријатие за државни патишта има вкупно 1 делница.

Протегање на регионалниот пат
Делница Почеток Крај Потег (км)
врска со 0,0
1553 Крива Паланка  Србија ( ГП „Огут“) 0,0 - 29,3
 Србија ( ГП „Огут“) 29,3

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „ПАТНА МРЕЖА | Јавно претпријатие за државни патишта“. www.roads.org.mk. Посетено на 2021-01-21.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]