Прејди на содржината

Регионален пат 1108

Од Википедија — слободната енциклопедија

Регионален пат 1108 shield

Регионален пат 1108
Карта
Протегање на регионалниот пат
Информации за правецот
Должина:43,8 км
Поважни клучки
Од:Гевгелија
До:Скијачки центар Кожуф
Местоположба
Општини:Гевгелија и Кавадарци
Патна мрежа
Патишта во Македонија

Регионален пат 1108 (ознака: Р1108) — регионален пат во Македонија, со насока на движење исток-запад. Има вкупна должина од 43,8 километри и 1 делница. Патот започнува во Гевгелија и води до скијачкиот центар Кожуф.[1]

Патот поминува низ селата Моин и Конско и туристичката населба Смрдлива Вода.

Делници[уреди | уреди извор]

Регионалниот пат 1108 според Јавното претпријатие за државни патишта има вкупно 1 различна делница.

Протегање на регионалниот пат
Делница Почеток Крај Потег (км)
врска со 0,0
1273 Гевгелија (Моин) Скијачки центар Кожуф 0,0 - 43,8
крајно одредиште 43,8

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „ПАТНА МРЕЖА | Јавно претпријатие за државни патишта“. www.roads.org.mk. Посетено на 2021-01-01.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]