Прејди на содржината

Регионален пат 2137

Од Википедија — слободната енциклопедија

Регионален пат 2137 shield

Регионален пат 2137
Карта
Протегање на регионалниот пат
Информации за правецот
Должина:18,5 км
Поважни клучки
Од:Неготино
До:Демир Капија
Местоположба
Општини:Неготино, Демир Капија
Патна мрежа
Патишта во Македонија

Регионален пат 2137 (ознака: Р2137) — регионален пат во Македонија, со насока на движење север-југ. Има вкупна должина од 18,5 километри и само 1 делница. Патот започнува во градот Неготино и се движи долж автопатот А1, водејќи до градот Демир Капија.[1]

Делници[уреди | уреди извор]

Регионалниот пат 2137 според Јавното претпријатие за државни патишта има вкупно 1 делница.

Протегање на регионалниот пат
Делница Почеток Крај Потег (км)
врска со 0,0
1513 Неготино (Дуброво) Демир Капија (Корешница) 0,0 - 18,5
врска со 18,5

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „ПАТНА МРЕЖА | Јавно претпријатие за државни патишта“. www.roads.org.mk. Посетено на 2021-01-16.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]