Прејди на содржината

Регионален пат 2347

Од Википедија — слободната енциклопедија

Регионален пат 2347 shield

Регионален пат 2347
Карта
Протегање на регионалниот пат
Информации за правецот
Должина:21,0 км
Поважни клучки
Од:Кажани
До:Лопатица
Местоположба
Општини:Битола
Патна мрежа
Патишта во Македонија

Регионален пат 2347 (ознака: Р2347) — регионален пат во Македонија, со насока на движење југ-североисток. Има вкупна должина од 21,0 километри и 4 делници. Патот започнува во селото Кажани и се движи низ селата Лера и Стрежево, а завршува кај селото Лопатица.[1]

Делници[уреди | уреди извор]

Регионалниот пат 2347 според Јавното претпријатие за државни патишта има вкупно 4 делници.

Протегање на регионалниот пат
Делница Почеток Крај Потег (км)
врска со 0,0
1611 Кажани Ѓавато 0,0 - 0,3
1613 Ѓавато Лера 0,3 - 5,8
1614 Лера Стрежево 5,8 - 11,6
1615 Стрежево Лопатица 11,6 - 21,0
врска со 21,0

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „ПАТНА МРЕЖА | Јавно претпријатие за државни патишта“. www.roads.org.mk. Посетено на 2021-01-31.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]