Прејди на содржината

Регионален пат 1402

Од Википедија — слободната енциклопедија

Регионален пат 1402 shield

Регионален пат 1402
Карта
Протегање на регионалниот пат
Информации за правецот
Должина:32,3 км
Поважни клучки
Од:Струмица
До:Ново Коњарево
Местоположба
Општини:Струмица, Ново Село
Патна мрежа
Патишта во Македонија

Регионален пат 1402 (ознака: Р1402) — регионален пат во Македонија, со насока на движење исток-запад. Има вкупна должина од 32,3 километри и 2 делници. Патот започнува во градот Струмица и се движи во подножјето на Беласица кон струмичкото село Ново Коњарево.[1]

Делници[уреди | уреди извор]

Регионалниот пат 1402 според Јавното претпријатие за државни патишта има вкупно 2 различни делници.

Протегање на регионалниот пат
Делница Почеток Крај Потег (км)
врска со 0,0
1415 Струмица (Циглана) Банско 0,0 - 10,2
1416 Банско Ново Коњарево 10,2 - 32,3
врска со 32,3

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „ПАТНА МРЕЖА | Јавно претпријатие за државни патишта“. www.roads.org.mk. Посетено на 2021-01-13.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]