Прејди на содржината

Регионален пат 29374

Од Википедија — слободната енциклопедија

Регионален пат 29374 shield

Регионален пат 29374
Карта
Протегање на регионалниот пат
Информации за правецот
Должина:8,0 км
Поважни клучки
Од:врска со
До:Трескавец
Местоположба
Општини:Прилеп
Патна мрежа
Патишта во Македонија

Регионален пат 29374 (ознака: 29374) — регионален пат во Македонија, со насока на движење југ-север. Има вкупна должина од 8,0 километри и само 1 исцртана делница. Патот се одвојува од Р1303 пред селото Мажучиште и завршува кај манастирот Трескавец.[1]

Регионалниот пат 29374 според Јавното претпријатие за државни патишта има вкупно 1 делница.

Протегање на регионалниот пат
Делница Почеток Крај Потег (км)
врска со 0,0
1824 врска со Трескавец 0,0 - 8,0
крајно одредиште 8,0

Поврзано

[уреди | уреди извор]
  1. „ПАТНА МРЕЖА | Јавно претпријатие за државни патишта“. www.roads.org.mk. Посетено на 2021-07-16.

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]