Прејди на содржината

Регионален пат 2138

Од Википедија — слободната енциклопедија

Регионален пат 2138 shield

Регионален пат 2138
Карта
Протегање на регионалниот пат
Информации за правецот
Должина:10,3 км
Поважни клучки
Од:Горно Нерези
До:Сопиште
Местоположба
Општини:Карпош, Сопиште
Патна мрежа
Патишта во Македонија

Регионален пат 2138 (ознака: Р2138) — регионален пат во Македонија, со насока на движење запад-исток. Има вкупна должина од 10,3 километри и само 1 делница. Патот започнува во селото Горно Нерези и се движи на самите падини на планината Водно, водејќи до селото Сопиште.[1]

Делници[уреди | уреди извор]

Регионалниот пат 2138 според Јавното претпријатие за државни патишта има вкупно 1 делница.

Протегање на регионалниот пат
Делница Почеток Крај Потег (км)
почетно одредиште 0,0
1514 Горно Нерези Сопиште 0,0 - 10,3
врска со 10,3

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „ПАТНА МРЕЖА | Јавно претпријатие за државни патишта“. www.roads.org.mk. Посетено на 2021-01-16.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]