Прејди на содржината

Регионален пат 2132

Од Википедија — слободната енциклопедија

Регионален пат 2132 shield

Регионален пат 2132
Карта
Протегање на регионалниот пат
Информации за правецот
Должина:21,5 км
Поважни клучки
Од:Растеш
До:Калуѓерец
Местоположба
Општини:Македонски Брод
Патна мрежа
Патишта во Македонија

Регионален пат 2132 (ознака: Р2132) — регионален пат во Македонија, со насока на движење запад-исток. Има вкупна должина од 21,5 километри и само 1 делница. Патот се движи помеѓу поречките села Растеш и Калуѓерец, поминувајќи преку поранешното општинско седиште Самоков.[1]

Делници[уреди | уреди извор]

Регионалниот пат 2132 според Јавното претпријатие за државни патишта има вкупно 1 делница.

Протегање на регионалниот пат
Делница Почеток Крај Потег (км)
почетна точка 0,0
1504 Растеш (Заград) Калуѓерец 0,0 - 21,5
врска со 21,5

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „ПАТНА МРЕЖА | Јавно претпријатие за државни патишта“. www.roads.org.mk. Посетено на 2021-01-14.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]