Регионален пат 1103

Од Википедија — слободната енциклопедија

Регионален пат 1103 shield

Регионален пат 1103
Карта
Протегање на регионалниот пат
Информации за правецот
Должина:52,1 км
Поважни клучки
Од:Лакавица
До:Дреново
Местоположба
Општини:Штип, Неготино, Кавадарци
Патна мрежа
Патишта во Македонија

Регионален пат 1103 (ознака: Р1103) — регионален пат во Македонија, со насока на движење исток-запад. Има вкупна должина од 52,1 километри и 7 делници. Го поврзува штипското село Лакавица со кавадаречкото село Дреново, преминувајќи преку планината Серта.[1]

Делници[уреди | уреди извор]

Регионалниот пат 1103 според Јавното претпријатие за државни патишта има вкупно 7 различни делници.

Протегање на регионалниот пат
Делница Почеток Крај Потег (км)
врска со Motorway-A4-Hex-Green.svg 0,0
1236 Ново Село (шопур) Лесковица 0,0 - 4,3
1237 Лесковица Неготино 4,3 - 28,5
1238 Неготино Неготино 28,5 - 28,6
1239 Неготино Неготино 28,6 - 29,3
1240 Неготино Кавадарци 29,3 - 40,2
1241 Кавадарци Кавадарци 40,2 - 40,8
1242 Кавадарци Дреново 40,8 - 52,1
врска со Motorway-A1-Hex-Green.svg 52,1

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „ПАТНА МРЕЖА | Јавно претпријатие за државни патишта“. www.roads.org.mk. Посетено на 2020-05-12.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]