Прејди на содржината

Регионален пат 2237

Од Википедија — слободната енциклопедија

Регионален пат 2237 shield

Регионален пат 2237
Карта
Протегање на регионалниот пат
Информации за правецот
Должина:8,0 км
Поважни клучки
Од:Куманово
До:Младо Нагоричане
Местоположба
Општини:Куманово, Старо Нагоричане
Патна мрежа
Патишта во Македонија

Регионален пат 2237 (ознака: Р2237) — регионален пат во Македонија, со насока на движење запад-исток. Има вкупна должина од 8,0 километри и само 1 делница. Патот започнува во градот Куманово и се движи долж новиот пат А2, завршувајќи во селото Младо Нагоричане.[1]

Регионалниот пат 2237 според Јавното претпријатие за државни патишта има вкупно 1 делница.

Протегање на регионалниот пат
Делница Почеток Крај Потег (км)
врска со 0,0
1534 Куманово Младо Нагоричане 0,0 - 8,0
врска со 8,0

Поврзано

[уреди | уреди извор]
  1. „ПАТНА МРЕЖА | Јавно претпријатие за државни патишта“. www.roads.org.mk. Посетено на 2021-01-18.

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]