Прејди на содржината

Регионален пат 29278

Од Википедија — слободната енциклопедија

Регионален пат 29278 shield

Регионален пат 29278
Карта
Протегање на регионалниот пат
Информации за правецот
Должина:4,0 км
Поважни клучки
Од:Ременица (автопат)
До:Неготино (Полошко)
Местоположба
Општини:Врапчиште
Патна мрежа
Патишта во Македонија

Регионален пат 29278 (ознака: Р29278) — регионален пат во Македонија, со насока на движење исток-запад. Има вкупна должина од 4,0 километри и само 1 исцртана делница. Патот започнува во месноста Ременица на автопатот Тетово-Гостивар и завршува во селото Неготино (Полошко).[1]

Регионалниот пат 29278 според Јавното претпријатие за државни патишта има вкупно 1 делница.

Протегање на регионалниот пат
Делница Почеток Крај Потег (км)
врска со 0,0
1818 Ременица (автопат) (Неготино (Полошко)) Неготино (Полошко) 0,0 - 4,0
врска со 4,0

Поврзано

[уреди | уреди извор]
  1. „ПАТНА МРЕЖА | Јавно претпријатие за државни патишта“. www.roads.org.mk. Посетено на 2021-06-24.

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]