Прејди на содржината

Регионален пат 29178

Од Википедија — слободната енциклопедија

Регионален пат 29178 shield

Регионален пат 29178
Карта
Протегање на регионалниот пат
Информации за правецот
Должина:20,3 км
Поважни клучки
Од:Давидово
До:Демир Капија
Местоположба
Општини:Демир Капија
Патна мрежа
Патишта во Македонија

Регионален пат 29178 (ознака: Р29178) — регионален пат во Македонија, со насока на движење југ-север. Има вкупна должина од 20,3 километри и само 1 исцртана делница. Патот започнува во селото Давидово и завршува во градот Демир Капија, движејќи се на десниот брег на реката Вардар, во непосредна близина на железничката пруга Скопје-Гевгелија.[1]

Регионалниот пат 29178 според Јавното претпријатие за државни патишта има вкупно само 1 делница.

Протегање на регионалниот пат
Делница Почеток Крај Потег (км)
врска со 0,0
1231 Давидово Демир Капија 0,0 - 20,3
врска со 20,3

Поврзано

[уреди | уреди извор]
  1. „ПАТНА МРЕЖА | Јавно претпријатие за државни патишта“. www.roads.org.mk. Посетено на 2021-06-05.

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]