Регионален пат 29375

Од Википедија — слободната енциклопедија

Регионален пат 29375 shield

Регионален пат 29375
Карта
Протегање на регионалниот пат
Информации за правецот
Должина:7,3 км
Поважни клучки
Од:врска со Regional road Macedonia R-2336.svg
До:Зрзе
Местоположба
Општини:Долнени
Патна мрежа
Патишта во Македонија

Регионален пат 29375 (ознака: 29375) — регионален пат во Македонија, со насока на движење исток-запад. Има вкупна должина од 7,3 километри и само 1 исцртана делница. Патот започнува кај селото Костинци и завршува кај манастирот Зрзе.[1]

Делници[уреди | уреди извор]

Регионалниот пат 29375 според Јавното претпријатие за државни патишта има вкупно 1 делница.

Протегање на регионалниот пат
Делница Почеток Крај Потег (км)
врска со Regional road Macedonia R-2336.svg 0,0
1825 врска со Regional road Macedonia R-2336.svg Зрзески манастир 0,0 - 7,3
крајно одредиште 7,3

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „ПАТНА МРЕЖА | Јавно претпријатие за државни патишта“. www.roads.org.mk. Посетено на 2021-07-16.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]