Прејди на содржината

Регионален пат 2241

Од Википедија — слободната енциклопедија

Регионален пат 2241 shield

Регионален пат 2241
Карта
Протегање на регионалниот пат
Должина: км
Поважни клучки
Од:Глобочица
До:граница со Албанија
Местоположба
Општини:Струга
Патна мрежа
Патишта во Македонија

Регионален пат 2241 (ознака: Р2241) — регионален пат во Македонија, со насока на движење север-југ. Регионалниот не е проектиран со соодветни делници и нема податоци за неговата должина. Патот започнува во близина на браната Глобочица и се движи низ планината Јабланица, завршувајќи во селото Лакаица на самата македонско-албанска граница.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „ПАТНА МРЕЖА | Јавно претпријатие за државни патишта“. www.roads.org.mk. Посетено на 2021-01-19.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]