Регионален пат 1302

Од Википедија — слободната енциклопедија

Регионален пат 1302 shield

Регионален пат 1302
Карта
Протегање на регионалниот пат
Информации за правецот
Должина:84,0 км
Поважни клучки
Од:Делчево
До:Дабиље
Местоположба
Општини:Делчево, Пехчево, Берово, Босилово, Струмица
Патна мрежа
Патишта во Македонија

Регионален пат 1302 (ознака: Р1302) — регионален пат во Македонија, со насока на движење север-југ. Има вкупна должина од 84,0 километри и 6 делници. Патот започнува во градот Делчево и се движи преку Пехчево и Берово до струмичкото село Дабиље, поминувајќи ги Малешевските Планини.[1]

Делници[уреди | уреди извор]

Регионалниот пат 1302 според Јавното претпријатие за државни патишта има вкупно 6 различни делници.

Протегање на регионалниот пат
Делница Почеток Крај Потег (км)
врска со Motorway-A3-Hex-Green.svg 0,0
1345 Делчево (Тработивиште) Тработивиште 0,0 - 8,4
1346 Тработивиште Пехчево 8,4 - 26,1
1347 Пехчево Смојмирово 26,1 - 31,0
1348 Смојмирово Берово (Смојмирово) 31,0 - 34,0
1349 Берово (Смојмирово) Берово (Владимирово) 34,0 - 35,0
1350 Берово (Владимирово) Дабиље 35,0 - 84,0
врска со Motorway-A4-Hex-Green.svg 84,0

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „ПАТНА МРЕЖА | Јавно претпријатие за државни патишта“. www.roads.org.mk. Посетено на 2021-01-06.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]