Прејди на содржината

Регионален пат 29280

Од Википедија — слободната енциклопедија

Регионален пат 29280 shield

Регионален пат 29280
Карта
Протегање на регионалниот пат
Информации за правецот
Должина:4,0 км
Поважни клучки
Од:врска со Р2246
До:Могорче
Местоположба
Општини:Дебар
Патна мрежа
Патишта во Македонија

Регионален пат 29280 (ознака: Р29280) — регионален пат во Македонија, со насока на движење север-југ. Има вкупна должина од 4,0 километри и само 1 исцртана делница. Патот се одвојува од регионалниот пат Р2246 и завршува во селото Могорче.[1]

Регионалниот пат 29280 според Јавното претпријатие за државни патишта има вкупно 1 делница.

Протегање на регионалниот пат
Делница Почеток Крај Потег (км)
врска со 0,0
1820 врска со Могорче 0,0 - 4,0
крајно одредиште 4,0

Поврзано

[уреди | уреди извор]
  1. „ПАТНА МРЕЖА | Јавно претпријатие за државни патишта“. www.roads.org.mk. Посетено на 2021-07-11.

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]