Прејди на содржината

Регионален пат 29281

Од Википедија — слободната енциклопедија

Регионален пат 29281 shield

Регионален пат 29281
Карта
Протегање на регионалниот пат
Информации за правецот
Должина:7,7 км
Поважни клучки
Од:Ранковце
До:врска со Р1205
Местоположба
Општини:Ранковце, Кратово
Патна мрежа
Патишта во Македонија

Регионален пат 29281 (ознака: Р29281) — регионален пат во Македонија, со насока на движење север-југ. Има вкупна должина од 5,7 километри и само 1 исцртана делница. Патот започнува кај селото Ранковце и се спојува со регионалниот пат Р1205.[1]

Делници[уреди | уреди извор]

Регионалниот пат 29281 според Јавното претпријатие за државни патишта има вкупно 1 делница.

Протегање на регионалниот пат
Делница Почеток Крај Потег (км)
врска со 0,0
1821 Ранковце врска со 0,0 - 5,7
врска со 5,7

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „ПАТНА МРЕЖА | Јавно претпријатие за државни патишта“. www.roads.org.mk. Посетено на 2021-07-14.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]